Gereksiz Yere Çalışan Programları Kapatın (Sisteminizi Hızlandırın)

Nuri Gezer
27 Mayıs 2013
5334 Views
Yorum Yok

Bilgisayarınız Açıldığında Gereksiz Yere Çalışan Ve Bilgisayarınızın Performansını Düşüren Programların Siz İstemeden Çalışmasını Engelleyin 

Bir çok program bilgisayara yüklendikten sonra bilgisayar her açıldığında çalışmaya başlar ve buda bilgisayarımızın performansını ister istemez engeller. Bu programların bilgisayarımızın açılması ile çalışmaya başlamasını engellemek için yapmamız gereken çok kolay.

Başlat Çalıştır yada ( Windows + R )  Açılan Sayfata msconfig yazalım ve ENTER açılan pencerede başlangıç sekmesini açalım ve  istemediğimiz programların yanındakı Tık ( √ ) işaretini kaldıralım.

Örnek Resim : 

Adsız

Yazar Bilgileri

Nuri Gezer nuri1618@gmail.com
teknovya.com kurucusu hedef ve hayallerinin yolunda ilerleyen teknolojiye merak salmış ve yazılım alanında kendini geliştirmek isteyen sıradan bir insan. @ZatenNeDerlerBilirsiniz "Teknoloji ile övündük; öğrendik balıklar gibi yüzmeyi, kuşlar gibi uçmayı... Fakat çok basit birşeyi öğrenemedik İNSAN gibi yaşamayı..."

YAZI HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİN

Arabalar - Bilgisayar - Donanım - Genel - Google - İnternet - Manşet - Mobil - Oyun - Pratik Bilgi - Sosyal Ağlar - Teknoloji - Web Araçları - Yazılım -